Yerel

Manisa Yeşilkavak sağlıklı suya kavuştu

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçesine bağlı Yeşilkavak mahallesine daha verimli, sağlıklı ve kesintisiz içme suyu ulaştırmak adına saniyede 6 litre verime sahip yeni bir sondaj kuyusu açtı.

MANİSA (İGFA) – Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temini konusundaki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı bünyesinde Salihli ilçesine bağlı Yeşilkavak mahallesine yeni bir içme suyu kaynağı kazandırmak için saniyede 6 litre verime sahip sondaj kuyusu açıldı.

Mahallelerinin 50 yıllık su ihtiyacını karşılayacak bir kuyu elde ettiklerini ifade eden Yeşilkavak Mahalle Muhtarı Yılmaz Özsoy, “Mahalleli ve şahsım adına Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e hizmetlerinden ötürü çok teşekkür ediyorum. Su sıkıntımızı bir telefon ile hemen çözüme kavuşturan ekiplerimize de ayrı teşekkür ediyoruz. Çok da güzel suya ulaşıldı. Bu sondaj ile uzun yıllar su sorunu yaşamayacağımıza inanıyoruz.” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu